Potrzebujesz pomocy specjalisty. Masz problem z prawem. Wyciągniemy pomocną dłoń. Napisz do nas
XL_Fotolia_66671180_XS

Jak o siebie zadbać?

8 stycznia 2015

W zdrowym ciele, zdrowy duch. I nie sposób nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, gdyż nic tak nie idzie w parze z dobrym samopoczuciem, poza sprawnie działającym, wolnym od chorób organizmem. Nasz tryb życia, przyzwyczajenia i nałogi zauważalnie odbijają się na nie tylko na stanie zdrowia, ale także na niezwykle ważnym dla wszystkich kobiet aspekcie, czyli urodzie. Przedstawiamy wszystkim paniom zbiór uniwersalnych zasad pielęgnacji kobiecego ciała, które bez względu na wiek i porę roku pozwolą zachować pełnię sił witalnych oraz naturalne piękno każdej z nas.

ZADBAJ O SWOJE ZDROWIE! Zachowanie prawidłowej higieny ciała chroni przed wystąpieniem większości popularnych chorób. Regularne mycie rąk i unikanie miejsc użyteczności publicznej w okresach zachorowalności na grypę, redukuje ryzyko infekcji ponad o połowę! Również częste używanie specjalistycznych preparatów do higieny intymnej wspomaga utrzymanie prawidłowej flory bakteryjnej błon śluzowych. Jeżeli środki prewencyjne zawiodą i pojawi się infekcja, nie warto zwlekać z wizytą u specjalisty. Odpowiednio wcześnie rozpoczęte leczenie powala uniknąć przykrych powikłań. Do zachowania prawidłowej kondycji zdrowotnej niezbędne są badania okresowe. Podstawowe i niedrogie badania krwi mogą wykryć znaczną ilość poważnych schorzeń we wczesnych stadiach rozwojowych. Bardzo ważna jest także profilaktyka raka piersi i szyjki macicy, polegająca na poddawaniu się diagnozom USG oraz analizom cytologicznym minimum dwa razy w roku.

PIELĘGNUJ URODĘ! Zdrowa cera, włosy i paznokcie są sekretem kobiet na całym świecie. O błyszczące, gęste włosy oraz mocne paznokcie najlepiej zadbać od wewnątrz, wprowadzając do diety produkty bogate w biotynę (orzechy, wątroba, żółtka jaj) i łatwo przyswajalne aminokwasy. Suplementacja witaminami i minerałami (krzem, cynk, selen, żelazo) redukuje łamliwość paznokci i wypadanie włosów, stymulując odrastanie nowych. Do zewnętrznej pielęgnacji suchych i zniszczonych końcówek świetnie sprawdzają się oleje (np. rycynowy) i skoncentrowane serum dostępne w drogeriach i aptekach. Na rozdwajające się paznokcie warto stosować odżywki i ochronne kremy, które przy okazji zachowają skórę Twoich dłoni w dobrej kondycji. Nie we wszystkich miejscach bujne owłosienie jest pożądane. Całe szczęście, na rynku dostępnych jest kilka skutecznych sposobów jego usuwania, które różnią się pod względem długości efektu. Jeżeli depilujemy się często, warto zrezygnować z tradycyjnych golarek i kremów, które mocno podrażniają skórę, inwestując pieniądze w zakup elektrycznego depilatora lub zabieg laserowego usuwania włosów. Jeżeli jednak wolisz korzystać z metod tradycyjnych, pamiętaj o stosowaniu hipoalergicznych, kojących kremów po każdym zabiegu.

UPRAWIAJ SPORT! Jeżeli nie potrafisz zmotywować się do regularnego wysiłku fizycznego, zapisz się na siłownię z koleżanką. Kobiecy fitness, energiczna Zumba, a nawet modny Pole-dance nie zajmują wiele czasu, a korzyści, które płyną z tej aktywności są widoczne już po kilku tygodniach. Wyzwalany w trakcie ćwiczeń zastrzyk endorfin poprawia nastrój, chroniąc przed depresją, a zauważalnie kształtne i jędrne ciało przyciąga mężczyzn jak magnes. Jeżeli nie masz dostępu do takich placówek, uprawiaj jogę na świeżym powietrzu lub ćwicz przed telewizorem, korzystając z kursów znanych instruktorek fitnessu.

PRZEJDŹ NA ZDROWĄ DIETĘ! Jesteś tym, co jesz – więc jeśli żywisz się bezwartościowym, wysoko-przetworzonym jedzeniem, cierpi na tym Twoje zdrowie i uroda. Odstawiając na bok słodzone napoje, żywność typu fast-food i tłuste przekąski możesz ustrzec się przed wieloma chorobami układu krążenia i otyłością. Wprowadzenie do diety świeżych owoców i warzyw dostarcza łatwo przyswajalnych mikroskładników, które poprawiają Twoją kondycję fizyczną i psychiczną. To także doskonałe źródło błonnika, który inicjuje usuwanie z organizmu tłuszczu i szkodliwych toksyn.