Potrzebujesz pomocy specjalisty. Masz problem z prawem. Wyciągniemy pomocną dłoń. Napisz do nas
kiedyfinal

Kiedy skończyć z prostytucją?

20 maja 2015

Nie jest łatwo odejść z seks-biznesu. Większość kobiet, które opowiadają o swoich rozterkach związanych z zawodem prostytutki, mówi o obawach związanych z akceptacją przez społeczeństwo, konieczności ułożenia życia „na nowo”, a przede wszystkim o trudnościach ze znalezieniem nowej pracy, która pozwoliłaby żyć na podobnym poziomie. Wiadomo, że czasem kobiety są zastraszane czy też zmuszane do nierządu przemocą – w takich sytuacjach porzucenie zawodu wydaje się niezwykle trudne i ryzykowne. Wiele dziewczyn pisze o pewnego rodzaju „uzależnieniu” – po odejściu z zawodu, czują w życiu pustkę, nierzadko wracają więc do branży i dawnego stylu życia. Niektóre kobiety pracują niemal do końca życia, inne – zaledwie kilka miesięcy, jedne bardzo szybko się załamują, ale są takie, które lubią taki tryb życia i odnajdują się w pracy w agencji towarzyskiej.

Prostytucja jako „start”

Ponad 60% kobiet żyjących z nierządu rozpoczyna przygodę z prostytucją z powodu złej sytuacji finansowej. Rzeczywiście, w branży można stosunkowo szybko zarobić całkiem dobre pieniądze. Wysokie zarobki sprawiają, że trudno jest rzucić pracę, szczególnie w sytuacji, kiedy szaleje bezrobocie i ciężko o dobrze płatną posadę. Dla niektórych to ratunek przed biedą, dla innych – szansa na usamodzielnienie się, odłożenie pieniędzy na „start”, np. na własny biznes.

Jeśli pracę prostytutki traktujemy jako zajęcie tymczasowe, które ma uratować nasz domowy budżet, warto od razu ustalić sobie kwotę, którą chciałybyśmy uzbierać. Szybki zysk może „zawrócić w głowie”, ciężko zrezygnować z kilku tysięcy złotych miesięcznie. Warto zatem ustalić sobie, jaką kwotę chciałybyśmy zarobić. Załóż konto oszczędnościowe i skrupulatnie odkładaj wszystkie pieniądze – to twoja inwestycja w przyszłość.

Podobną motywacją do porzucenia prostytucji może być określony czas. Wiele studentek dorabia na sponsoringu. Obronę dyplomu możemy połączyć z zamknięciem tego rozdziału w naszym życiu. Wyznaczenie sobie granicy to najlepszy sposób by odejść z zawodu i nie dać się omamić łatwym pieniądzom.

Kiedy trzeba powiedzieć „stop”

Praca w zawodzie prostytutki jest bardzo obciążająca psychicznie – wiele kobiet cierpi na depresję czy zaburzenia nastroju, co z kolei prowadzi do uzależnień od alkoholu i narkotyków. Jeśli czujesz, że twoje życie wymyka się spod kontroli, nie masz na nic siły, denerwujesz się na wszystko albo wpadasz często w furię , to znak, że musisz zastanowić się nad zmianą profesji. Coraz częściej sięgasz po kieliszek albo ciągle źle się czujesz bez wyraźnej przyczyny? To wszystko sygnały, które wysyła ci twój organizm. Jeśli po każdej nocy czujesz się coraz gorzej, trudno ci odzyskać równowagę, warto rozpocząć terapię u psychologa, który pomoże łagodnie odejść z seks-biznesu i odnaleźć swoje miejsce w świecie.

Prostytutka na emeryturze

Wiek emerytalny dla kobiet to 67 lat. Prostytucja to jednak specyficzny zawód – wymaga dużej sprawności fizycznej, a uroda i młodość to niezaprzeczalne atuty. Wiele prostytutek w okolicach 40-50 roku życia ostatecznie zrywa z tą profesją. Większość szuka wtedy dorywczego zajęcia lub żyje z oszczędności. Niemniej jednak wiek nie zawsze jest przeszkodą – starsze panie, szczególnie te zadbane i doświadczone, często mają grono stałych klientów, którzy chętnie korzystają z ich usług. Zwykle granica wieku (chociaż nie zawsze!) to około 60 lat. Brak ubezpieczenia i składek sprawia, że starsze kobiety nie mogą liczyć na pomoc państwa. Warto zawczasu pomyśleć o przyszłości – gromadzić oszczędności, wykupić ubezpieczenie społeczne i znaleźć „pomysł na siebie”.

  • Lola

    Bzdury i brednie. Problemy maja kobiety, ktore nie zaczynaja tego z wlasnej i nieprzymuszonej woli i te ktore wlasnie robia to tylko dla pieniedzy. Podejmujac KAZDA prace trzeba byc dojrzalym emocjonalnie. Wiele kobiet w wieku 50 lat dopiero zaczyna swoja przygode z prostytucja i odkrywaja swoja nature w tym kierunku. Praca prostytutki to jedno z wielu dobrych doswiadczen zyciowych i szkola zycia a czy pozytywna czy tez negatywna zalezy od kazdego indywidualnie. kazdy jestem panem wlasnego losu.

    • http://dziewczyna-z-showup.blogspot.com/ Blogująca Call Girl

      Słusznie. Wiele kobiet pracujących w tym zawodzie NIE lubi swojej pracy, NIE czuje się dobrze ze sobą uprawiając seks za pieniądze z obcymi mężczyznami, NIE czerpie z tego seksu żadnej przyjemności – i to właśnie te kobiety mają problemy psychiczne, znieczulają się alkoholem i narkotykami…